Stavebnictví

TOP 6 nejvyšších staveb světa

Mrakodrapy nás fascinují, cítíme k nim jakousi nepopsatelnou úctu a v duchu si představujeme, co by se stalo, kdyby... Podívejme se, jaké jsou nejvyšší budovy světa, kde se nacházejí a čím jsou zajímavé.

Využití 3D tisku ve stavebnictví

Stavebnictví se vyvíjí neustále. Ale v posledním desetiletí prošlo tak výraznou proměnou jako nikdy dřív. Podívejme se proto, jaké možnosti tomuto oboru přináší technologie 3D tisku.

Jaká bude budoucnost stavebnictví?

Velmi často slýcháme o fantastických vynálezech z historie stavebnictví. Přelomových postupů, vynálezů a technologií vzniklo nespočet. Ale tušíme, jak bude vypadat budoucnost stavebnictví?

Stavba s pomocí robotů a dronů? Už brzy to bude běžné

Jsme zvyklí, že na stavbách se to hemží lidmi a každý dělá něco jiného – až z toho vznikne jeden monumentální celek. Ale vývoj nezastavíme a moderní technologie dravě vstupují i do stavebnictví.

Mosty v Česku se ocitly v dezolátním stavu

Stavaři mají zase co dělat, protože v posledních letech se náhle začala bourat a zcela znovu stavět řada mostů. Některé přitom na první pohled vypadaly, že jsou úplně v pořádku. Co se stalo?

Vyberte nejlepší materiál pro stavbu domu

Mohlo by se zdát, že vybrat si nejvhodnější materiál pro stavbu domu je snadné. Ale opak může být pravdou. Podle čeho tedy volit a čemu se vyhnout?